Banner
Alüminyum Doğrama
Alüminyum Doğrama
Alüminyum Nedir ?
Alüminyum gümüşümsü renkte sünek bir metaldir. Atom numarası 13 tür. Doğada genellikle boksit cevheri halinde bulunur ve oksidasyona karşı üstün direnci ile tanınır. Bu direncin temelinde pasivasyon özelliği yatar. Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır.
 
Alüminyum Kullanım Alanları
Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayiinde geniş kullanım alanı bulur. Alüminyum, yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renktedir. Bu renk, havaya maruz kaldığında üzerinde oluşan ince oksit tabakasından ileri gelir. Alüminyum, zehirleyici ve manyetik değildir. Kıvılcım çıkarmaz. Saf alüminyumun çekme dayanımı yaklaşık 49 megapascal (MPa) iken alaşımlandırıldığında bu değer 700 MPa´a çıkar. Yoğunluğu, çeliğin veya bakırın yaklaşık üçte biri kadardır. Kolaylıkla dövülebilir, makinede işlenebilir ve dökülebilir. Çok üstün korozyon özelliklerine sahip olması, üzerinde oluşan oksit tabakasının koruyucu olmasındandır.
 
 
Alüminyumun Faydaları
Güneş ışınlarından etkilenmez, her iklimde kullanılabilir, pas tutmaz.Çelikten 3 kez daha hafiftir, İstenildiğinde çelikten daha mukavemetli, bakırdan daha yumuşak olabilir. Kolay şekillendirilebilir. Çok sayıda seçeneği vardır. Çevre dostudur, tekrar tekrar geri dönüşüm imkanı vardır. Isı yalıtımında terletmez, dekoratiftir, sonsuz ömürlüdür, çürütmez, ömür boyunca ek harcama getirmez.
- Alaşımları çelikten bile daha dayanıklıdır.
- Paslanmaz sararmaz dayanıklıdır.
- Çelik Bakır ve Pirince göre 3 kat daha hafiftir.
- Işığı mükemmel yansıtır.
- Aynı kalitede yüksek miktarda üretilebilir.
- Estetik olup her renge boyanabilir.
- Yangın esnasında kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaz.
- Soğuğa dayanıklıdır.
- Tamamı ile geri dönüşüm özelliği vardır.
- Üretimden, tüketime çevrecidir.
-Tasarım esnekliği sonsuzdur.
- Dekoratif ve kolay taşınabilir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- PVC Kapı - Pencere Sistemleri
- Ahşap Merdiven İmalatı
- Duşakabin
- Mutfak Dolabı İmalatı
- Banyo Dolabı İmalatı
- Kepenk Sistemleri
- Anahtar Teslim İnşaat
- Laminant Parke
- Dış Cephe Kaplama
- İzolasyon - Mantolama
- Amerikan Kapı
- Veranda Uygulamaları
 
 
Pro WEB